KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14074527
nr 1407 4527
Gustaf Carleman
(1821-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 81x117 cm, yttermått inklusive ram: 107x143 cm
Kondition: färgbortfall, skadad ram
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:18:23
1.100 kr
Gustaf Carleman
Läs mer om Gustaf Carleman